5SY44018
DigiKey Part Number
3473-5SY44018-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5SY44018
Description
SUP PTOR 5SY4 4P 480V 1A 5K D-TR
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker 1A 400 V AC 72 V DC Lever DIN Rail
Category
Voltage Rating - AC
400 V
Manufacturer
Siemens
Voltage Rating - DC
72 V
Series
Actuator Type
Lever
Packaging
Bulk
Number of Poles
4
Part Status
Active
Illumination
None
Mounting Type
DIN Rail
Approval Agency
CCC, CE, EAC, IMQ, RCM, UR, VDE
Current Rating (Amps)
1A