3RA64001EB42
DigiKey Part Number
3473-3RA64001EB42-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RA64001EB42
Description
DOL COMP STARTER IO-LINK 24V 8-3
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Motor Starter 24VDC Supply 32A 400V Load
Voltage - Load
400V
Series
Current - Output
32A
Wattage - Load
14914 W
Voltage - Supply
24VDC
Mounting Type
Chassis Mount
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C