SSF67A25B300
DigiKey Part Number
SSF67A25B300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSF67A25B300
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
EDA/CAD Models
SSF67A25B300 Models
Current
600 mA
Switch Actuation Level
0.984", 11.811" (25mm, 300mm)
Operating Temperature
135°C
Voltage Rating
120VDC, 250VAC