SSF67A25B250
DigiKey Part Number
SSF67A25B250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSF67A25B250
EDA/CAD Models
SSF67A25B250 Models
Current
600 mA
Switch Actuation Level
0.984", 9.842" (25mm, 250mm)
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
135°C
Voltage Rating
120VDC, 250VAC