TCLAMP2502N.TCT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TCLAMP2502N.TCT |
Description | TVS DIODE 2.5VWM 25V SLP2626P10 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25V Clamp 95A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SLP2626P10 (2.6x2.6) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Peak Pulse 2500W (2.5kW) |
Mfr | Power Line Protection Yes |
Series | Applications Ethernet, Telecom |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Frequency 25pF @ 1MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ) |
Type Steering (Rail to Rail) | Mounting Type Surface Mount |
Unidirectional Channels 2 | Package / Case 10-UFDFN Exposed Pad |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 2.5V (Max) | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 95A (8/20µs) |