M9F12240
DigiKey Part Number
4008-M9F12240-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M9F12240
Description
CIR BRKR THERM-MAG 40A 240VAC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 40A 240 V AC DC Toggle DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M9F12240 Models
Category
Current Rating (Amps)
40A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
240 V