LXM32MD30M2
DigiKey Part Number
4008-LXM32MD30M2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LXM32MD30M2
Description
LXM32 MODULAR 30A RMS PEAK 1PH 2
Detailed Description
Servo AC 85 ~ 132VAC Supply 10A 100 ~ 120V Load
EDA/CAD Models
LXM32MD30M2 Models
Category
Number of Motors
1
Voltage - Load
100 ~ 120V
Series
Current - Output
10A
Voltage - Supply
85 ~ 132VAC
Interface
RS-485
Motor Type
AC Motor
Operating Temperature
0°C ~ 50°C