LXM32CD18N4
DigiKey Part Number
4008-LXM32CD18N4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LXM32CD18N4
Description
LXM32C P/D,+/- 10V 18A RMS PEAK
Detailed Description
Servo AC 200 ~ 480VAC Supply 18A 200 ~ 480V Load
EDA/CAD Models
LXM32CD18N4 Models
Category
Voltage - Load
200 ~ 480V
Current - Output
18A
Series
Wattage - Load
3.3 kW
Voltage - Supply
200 ~ 480VAC
Interface
Modbus TCP, RS-485
Motor Type
Servo
Operating Temperature
0°C ~ 50°C