ATV320U11N4W
DigiKey Part Number
4008-ATV320U11N4W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV320U11N4W
Description
ATV320 IP66 TYPE 12-1.5HP 400/48
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Variable Frequency Drive 380 ~ 500V 3A 1.1 kW Chassis Mount
EDA/CAD Models
ATV320U11N4W Models
Category
Number of Motors
1
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage - Load
380 ~ 500V
Series
Current - Output
3A
Packaging
Box
Wattage - Load
1.1 kW
Part Status
Active
Interface
CAN
Mounting Type
Chassis Mount
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C