ATS480D88Y
DigiKey Part Number
4008-ATS480D88Y-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS480D88Y
Detailed Description
Soft Start / Stop 110V ~ 230V Supply 88A 208 ~ 690V Load
EDA/CAD Models
ATS480D88Y Models
Voltage - Load
208 ~ 690V
Series
Current - Output
88A
Wattage - Load
75000 W
Voltage - Supply
110V ~ 230V
Operating Temperature
-15°C ~ 60°C