TCSD-10-D-12.00-01-N
DigiKey Part Number
SAM8874-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-10-D-12.00-01-N
Description
CABLE ASSEM 2MM 20POS F-F 12"
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 1.00' (304.80mm)
EDA/CAD Models
TCSD-10-D-12.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Length
1.00' (304.80mm)
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
In-Stock: 107
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSEM 2MM 20POS F-F 2"
In-Stock: 140
CABLE ASSEM 2MM 20POS F-F 6"
In-Stock: 76
CABLE STRIPS - SEE NOTES
In-Stock: 0
CABLE ASSEM 2MM 20POS F-F 4"