QSH-020-01-F-D-DP-A
QSH-020-01-F-D-DP-A
QSH-020-01-F-D-DP-A
DigiKey Part Number
SAM10647-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QSH-020-01-F-D-DP-A
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position Connector Differential Pair Array, Female Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
QSH-020-01-F-D-DP-A Models
Features
Board Guide, Ground Bus (Plane)
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
3.00µin (0.076µm)
Mated Stacking Heights
5mm, 8mm, 11mm, 14mm, 16mm, 19mm, 25mm
Height Above Board
0.128" (3.25mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)