QFSS-016-04.25-L-D-DP-A-GP-P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
32 Position Connector Differential Pair Array, Female Surface Mount Gold
QFSS-016-04.25-L-D-DP-A-GP-P
DigiKey Part Number
QFSS-016-04.25-L-D-DP-A-GP-P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QFSS-016-04.25-L-D-DP-A-GP-P
Description
.635MM DOUBLE ROW SHIELDED TERMI
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
QFSS-016-04.25-L-D-DP-A-GP-P Models
Features
Board Guide, Ground Bus (Plane), Shielded
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Mated Stacking Heights
11mm
Number of Positions
32
Height Above Board
0.278" (7.06mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)