Image for LTMM-120-02-TM-D is not available
LTMM-120-02-TM-D
DigiKey Part Number
LTMM-120-02-TM-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTMM-120-02-TM-D
Description
CONN HEADER VERT 40POS 2MM
Detailed Description
Connector Header Through Hole 40 position 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
LTMM-120-02-TM-D Models
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Contact Length - Post
0.117" (2.97mm)
Insulation Height
0.190" (4.83mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C