JL-250-25-T
DigiKey Part Number
JL-250-25-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JL-250-25-T
Description
JUMPER WIRE .250
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 x 2) Position Shunt Connector White Insulated 0.250" (6.40mm) Silver
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JL-250-25-T Models
Category
Pitch
0.250" (6.40mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Height
0.125" (3.18mm)