HLCD-50-12.00-TD-TH-2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 4
Datasheet
100 Position Cable Assembly Rectangular Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic to Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic, Reversed 1.00' (304.80mm)
HLCD-50-12.00-TD-TH-2
DigiKey Part Number
612-HLCD-50-12.00-TD-TH-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLCD-50-12.00-TD-TH-2
Description
CBL ASS SELF-MATE 100POS 12" HDR
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
HLCD-50-12.00-TD-TH-2 Models
Category
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)
Length
1.00' (304.80mm)
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)