HLCD-50-06.00-TD-TH-2
DigiKey Part Number
612-HLCD-50-06.00-TD-TH-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLCD-50-06.00-TD-TH-2
Description
CBL ASS SELF-MATE 100POS 6" HDR
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Cable Assembly Rectangular Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic to Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic, Reversed 0.500' (152.40mm, 6.00")
EDA/CAD Models
HLCD-50-06.00-TD-TH-2 Models
Category
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)