Image for FJH-50-D-08.00-4 is not available
FJH-50-D-08.00-4
DigiKey Part Number
FJH-50-D-08.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-50-D-08.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 8"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 8.000" (203.20mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FJH-50-D-08.00-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
50
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
8.000" (203.20mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)