FJ-30-D-04.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 0
Datasheet
30 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 4.000" (101.60mm)
FJ-30-D-04.00-4
DigiKey Part Number
FJ-30-D-04.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-30-D-04.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 4"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FJ-30-D-04.00-4 Models
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
4.000" (101.60mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)