CL21X107MSYNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL21X107MSYNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL21X107MSYNNWECT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL21X107MSYNNWEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21X107MSYNNWE
Description
0805 100UF X6S 2.5V 20%
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF ±20% 2.5V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)