UP32-C-V-G-TH-3-P24-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UP32-C-V-G-TH-3-P24-TR |
Customer Reference | |
Detailed Description | USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0)) Plug Connector 24 Position Surface Mount, Through Hole |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UP32-C-V-G-TH-3-P24-TR Models |
Category | Features 1.0µ"Finish Thickness |
Manufacturer Same Sky (Formerly CUI Devices) | Operating Temperature -25°C ~ 85°C |
Series | Number of Ports 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current Rating (Amps) 0.25A, 1.25A, 3A |
Part Status Active | Voltage - Rated 30VDC |