CP603395H
DigiKey Part Number
102-4050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP603395H
Description
PELTIER, 30 X 30 X 3.95 MM, 6 A,
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 31.1W @ 27°C 6 A 80°C
EDA/CAD Models
CP603395H Models
Delta Tmax @ Th
70°C @ 27°C
Height
3.95mm
Packaging
Box
Current - Max
6 A
Voltage - Max
8.8 V
Resistance
1.25 Ohms
Size / Dimension
Square - 30.00mm L x 30.00mm W
Operating Temperature
80°C
Qmax @ Th
31.1W @ 27°C