CMI-9705-0380-SMT-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMI-9705-0380-SMT-TR |
Description | BUZZER MAGNETIC 3V 0.38X0.38 SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Buzzers Indicator, Internally Driven Magnetic 3 V 30mA 2.7kHz 80dB @ 3V, 10cm Surface Mount Solder Pads |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CMI-9705-0380-SMT-TR Models |
Category | Technology Magnetic |
Manufacturer Same Sky (Formerly CUI Devices) | Sound Pressure Level (SPL) 80dB @ 3V, 10cm |
Series | Current - Supply 30mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Port Location Top |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Driver Circuitry Indicator, Internally Driven | Mounting Type Surface Mount |
Input Type DC | Termination Solder Pads |
Voltage - Rated 3 V | Size / Dimension 0.382" L x 0.382" W (9.70mm x 9.70mm) |
Voltage Range 2 ~ 5V | Height - Seated (Max) 0.224" (5.70mm) |
Frequency 2.7kHz | Base Product Number |