VS4V5BU1QST18R
DigiKey Part Number
846-VS4V5BU1QST18RTR-ND - Tape & Reel (TR)
846-VS4V5BU1QST18RCT-ND - Cut Tape (CT)
846-VS4V5BU1QST18RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VS4V5BU1QST18R
Description
TVS DIODE 4.5VWM 12VC SMD1006
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V Clamp 50A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMD1006
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
50A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
4.5V (Max)
Package / Case
2-SMD, No Lead
Voltage - Breakdown (Min)
5.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12V