RSF010P03TL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 5.709
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 10.300
Datasheet
Toshiba Semiconductor and Storage
In Stock: 9
P-Channel 30 V 1A (Ta) 800mW (Ta) Surface Mount TUMT3
RSF010P03TL
DigiKey Part Number
RSF010P03TLTR-ND - Tape & Reel (TR)
RSF010P03TLCT-ND - Cut Tape (CT)
RSF010P03TLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF010P03TL
Description
MOSFET P-CH 30V 1A TUMT3
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSF010P03TL Models
Category
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
1.9 nC @ 5 V
Mfr
Vgs (Max)
±20V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
120 pF @ 10 V
Part Status
Not For New Designs
Power Dissipation (Max)
800mW (Ta)
FET Type
Operating Temperature
150°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Supplier Device Package
TUMT3
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4V, 10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
350mOhm @ 1A, 10V