RB511VM-40TE-17 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RB511VM-40TE-17 |
Description | DIODE SCHOTTKY 40V 100MA UMD2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 40 V 100mA Surface Mount UMD2 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 40 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package UMD2 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V | Operating Temperature - Junction 125°C (Max) |
Current - Average Rectified (Io) 100mA | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 410 mV @ 10 mA |