GMR50HJBFER015 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GMR50HJBFER015 |
Description | RES 0.015 OHM 1% 7W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 mOhms ±1% 4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2010 (5025 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Ratings AEC-Q200 |
Tolerance | Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
Power (Watts) | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |