GMR100HJBFIR022
DigiKey Part Number
846-GMR100HJBFIR022TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-GMR100HJBFIR022CT-ND - Cut Tape (CT)
846-GMR100HJBFIR022DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMR100HJBFIR022
Description
6432 (2512) SIZE, 7W, 22M HIGH P
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 mOhms ±1% 7W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)