2SC4132T100P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 309
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 1.266
Datasheet
onsemi
In Stock: 783
Bipolar (BJT) Transistor NPN 120 V 2 A 80MHz 2 W Surface Mount MPT3
2SC4132T100P
DigiKey Part Number
2SC4132T100P-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2SC4132T100P
Description
TRANS NPN 120V 2A MPT3
Customer Reference
Detailed Description
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
82 @ 100mA, 5V
Mfr
Power - Max
2 W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Transition
80MHz
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
150°C (TJ)
Transistor Type
Mounting Type
Surface Mount
Current - Collector (Ic) (Max)
2 A
Package / Case
TO-243AA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
120 V
Supplier Device Package
MPT3
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
2V @ 100mA, 1A