FLEXI-SMA-433
DigiKey Part Number
FLEXI-SMA-433-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLEXI-SMA-433
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR SMA MALE
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Straight SMA Male Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Straight
Termination
SMA Male
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
6.496" (165.00mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz