RMOD600-80-13SEW
DigiKey Part Number
945-RMOD600-80-13SEW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMOD600-80-13SEW
Description
600W DC/DC-CONVERTER 'PLUG & PLA
Detailed Description
Enclosed DC DC Converter 1 Output 13V 46.2A 125V Input
Category
Current - Output (Max)
46.2A
Power (Watts)
601W
Series
Voltage - Isolation
2.5 kV
Efficiency
85%
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Voltage - Input (Min)
33.6V
Voltage - Input (Max)
125V
Size / Dimension
8.00" L x 4.53" W x 2.80" H (203.2mm x 115.1mm x 71.1mm)
Voltage - Output 1
13V