R12P21509D
DigiKey Part Number
945-2800-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R12P21509D
Description
DC DC CONVERTER 15V -9V 2W
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -9V 66mA, 111mA 10.8V - 13.2V Input
EDA/CAD Models
R12P21509D Models
Category
Voltage - Output 2
-9V
Mfr
Current - Output (Max)
66mA, 111mA
Series
Power (Watts)
2 W
Voltage - Isolation
6.4 kV
Applications
ITE (Commercial), Medical
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Outputs
2
Voltage - Input (Min)
10.8V
Package / Case
7-SIP Module
Voltage - Input (Max)
13.2V
Size / Dimension
0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)