RST-MA11-10808-22M-FY-001
DigiKey Part Number
2151-RST-MA11-10808-22M-FY-001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RST-MA11-10808-22M-FY-001
Description
RF ANT 868MHZ WHIP RA SMA 108MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Tilt SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Raltron Electronics
VSWR
2
Series
Return Loss
-10dB
Packaging
Bulk
Gain
2dBi
Part Status
Active
Power - Max
1 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination
SMA Male
Frequency (Center/Band)
868MHz
Mounting Type
Connector Mount
Antenna Type
Whip, Tilt
Height (Max)
4.252" (108.00mm)