RST-GS-P-51-SMA-H
DigiKey Part Number
2151-RST-GS-P-51-SMA-H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RST-GS-P-51-SMA-H
Description
RFANT 890-960MHZ WHIP SMA 51MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Whip, Straight SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Raltron Electronics
VSWR
1.5
Series
Gain
2dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
50 W
Part Status
Active
Termination
SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
925MHz
Height (Max)
2.008" (51.00mm)
Frequency Range
890MHz ~ 960MHz