RSF-942.500-35000-1109-TR-NS4
DigiKey Part Number
2151-RSF-942.500-35000-1109-TR-NS4TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RSF-942.500-35000-1109-TR-NS4CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RSF-942.500-35000-1109-TR-NS4DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF-942.500-35000-1109-TR-NS4
Description
FILTER SAW 942.5MHZ 5-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
942.5MHz Frequency RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 2.1dB 35MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
Category
Bandwidth
35MHz
Manufacturer
Raltron Electronics
Insertion Loss
2.1dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
5-SMD, No Lead
Part Status
Active
Height (Max)
0.021" (0.55mm)
Frequency - Center
942.5MHz
Size / Dimension
0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)