RPE-18.500-1204-NS1
DigiKey Part Number
2151-RPE-18.500-1204-NS1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPE-18.500-1204-NS1
Description
BUZZER ELEMENT STD 18.5 KHZ 12MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18.5 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 0.472" Dia (12.00mm) 1 kOhms
Category
Type
Standard
Manufacturer
Raltron Electronics
Impedance
1 kOhms
Packaging
Tray
Capacitance @ Frequency
6000pF @ 100Hz
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Frequency
18.5 kHz
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Voltage - Input (Max)
30V p-p