OX4014A-D3-2-20.000-3.3_top
OX4014A-D3-2-20.000-3.3
DigiKey Part Number
2151-OX4014A-D3-2-20.000-3.3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OX4014A-D3-2-20.000-3.3
Description
XTAL OSC OCXO 20MHZ 3.3V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Bulk
Package / Case
6-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.575" L x 0.382" W (14.60mm x 9.70mm)
Type
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)