VLM-520-56 LPO-D10-F20
DigiKey Part Number
100-VLM-520-56LPO-D10-F20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLM-520-56 LPO-D10-F20
Description
ANGLE10,CLASS1M,FOCUS:20 CM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Laser Diode 523nm 10mW 3V ~ 6V 80mA Cylinder (10.0mm Dia)
Category
Wavelength
523nm
Manufacturer
Quarton Inc.
Voltage - Input
3V ~ 6V
Series
Current Rating (Amps)
80mA
Packaging
Bag
Power (Watts)
10mW
Part Status
Active
Package / Case
Cylinder (10.0mm Dia)