FAD1-12032EBHW12
FAD1-12032EBHW12
FAD1-12032EBHW12
DigiKey Part Number
Q998-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAD1-12032EBHW12
Description
FAN AXIAL 120X32.3MM 48VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 48VDC Square - 120mm L x 120mm H Ball 111.7 CFM (3.13m³/min) 2 Wire Leads
Category
Noise
43.3dB(A)
Mfr
Power (Watts)
5.28 W
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 120mm L x 120mm H
Weight
0.469 lb (212.73 g)
Width
32.30mm
Current Rating (Amps)
0.110A
Air Flow
111.7 CFM (3.13m³/min)
Voltage Range
43.2 ~ 52.8VDC
Static Pressure
0.241 in H2O (60.0 Pa)