YA3450WN
DigiKey Part Number
553-YA3450WN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YA3450WN
Description
ANT YAGI 450-470MHZ 11DBI N-FEM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Directional Antenna N Type Female Pole Clamp
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
2
Series
Gain
10.5dBi
Packaging
Box
Power - Max
300 W
Part Status
Active
Termination
N Type Female
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Pole Clamp
Frequency (Center/Band)
460MHz
Height (Max)
36.260" (921.00mm)
Frequency Range
450MHz ~ 470MHz