YA3406WN
DigiKey Part Number
553-YA3406WN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YA3406WN
Description
ANT YAGI 406-435MHZ 11DBI N-FEM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Directional Antenna N Type Female Pole Clamp
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
2
Series
Gain
11.5dBi
Packaging
Box
Power - Max
300 W
Part Status
Active
Termination
N Type Female
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Pole Clamp
Frequency (Center/Band)
415MHz
Height (Max)
42.250" (107.32cm)
Frequency Range
406MHz ~ 435MHz