SLPT806DMN is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Taoglas Limited
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taoglas Limited
In Stock: 0
Datasheet
RF ANTENNA LTE, WLAN Dome N Type Female Panel Mount
SLPT806DMN End
PulseLarsen Antennas Video
SLPT806DMN
DigiKey Part Number
553-3176-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPT806DMN
Description
RF ANT 850/900MHZ WHIP STR N FEM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
2
Series
Gain
4.5dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
10 W
Part Status
Active
Termination
N Type Female
RF Family/Standard
Cellular, WiFi
Ingress Protection
IP67
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Panel Mount
Frequency (Center/Band)
850MHz, 900MHz
Height (Max)
3.000" (76.20mm)
Frequency Range
806MHz ~ 960MHz