PM5400.221NLT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Laird-Signal Integrity Products
In Stock: 8.000
Datasheet
220 nH Shielded Molded Inductor 6.5 A 17mOhm Max Nonstandard
PM5400.221NLT
DigiKey Part Number
553-PM5400.221NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM5400.221NLT
Description
FIXED IND 220NH 6.5A 17 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PM5400.221NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
10A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
17mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)