PM4346.333NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PM4346.333NLT |
Description | FIXED IND 33UH 5A 88 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µH Unshielded Molded Inductor 5 A 88mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 88mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 5MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 8A | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |