PM4346.333NLT
DigiKey Part Number
553-PM4346.333NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PM4346.333NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PM4346.333NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM4346.333NLT
Description
FIXED IND 33UH 5A 88 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Unshielded Molded Inductor 5 A 88mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
88mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
5MHz
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Current - Saturation (Isat)
8A
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)