PM4346.331NLT
DigiKey Part Number
553-PM4346.331NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PM4346.331NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM4346.331NLT
Description
FIXED IND 330NH 42A SMD
Detailed Description
330 nH Unshielded Molded Inductor 42 A Nonstandard
EDA/CAD Models
PM4346.331NLT Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
Frequency - Self Resonant
90MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Current - Saturation (Isat)
80A