PM4341.223NLT
DigiKey Part Number
553-PM4341.223NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PM4341.223NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM4341.223NLT
Description
FIXED IND 22UH 2A 190 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 2 A 190mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PM4341.223NLT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
190mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
3.5A