PH9385.013NLT
DigiKey Part Number
553-3351-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3351-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3351-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PH9385.013NLT
Description
XFMR PUSH-PULL RS-485 COMM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PH9385.013NLT Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Inductance
2.6 mH
Manufacturer
Pulse Electronics
For Use With/Related Products
RS-485 Communications
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.630" L x 0.512" W (16.00mm x 13.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)