PGL6477.161HLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PGL6477.161HLT |
Description | FIXED IND 160NH 22A 400 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 160 nH Unshielded Inductor 22 A 400mOhm Nonstandard, 3 Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 400mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard, 3 Lead |
Tolerance ±15% | Supplier Device Package 3-SMD |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 31A | Height - Seated (Max) 0.211" (5.35mm) |