PGL6395.101HLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PGL6395.101HLT |
Description | FIXED IND 100NH 70A 230 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 nH Unshielded Inductor 70 A 230mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 230mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±15% | Size / Dimension 0.402" L x 0.181" W (10.20mm x 4.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 98A |